Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in D:\home\site\wwwroot\wp-includes\post-template.php on line 284

About me

DSC_0286My name is Marta. I’m a Polish girl living in Norway. I have a lovely husband and the best dog ever, named Baiaz. By education I’m a biotechnologist but in free time my true passion is food and travel.

As far as I can remember I have always been a foodie. My journey with world cuisine started many years ago, when I was just a small kid. I had a chance to spend several summer holidays with my parents and brother in the south of Europe. I can still remember the first time I tried Italian gnocchi, pizza and French crêpes. My travels and food adventures continued when I was an Erasmus student in Belgium and the Netherlands. This exchange offered me, not only chance to make international friends, but also to try so many different delicious dishes from their home countries. After my studies in Poland I decided to continue in science and I moved to Norway for PhD studies. Here I met my husband and our story together began.

I have never been afraid of trying or making new food. I don’t consider cooking as boring. I believe it can be fun. I can spend hours in the kitchen trying new recipes and improving them until I’m satisfied. I love to challenge myself and try more advanced recipes and learn new culinary techniques. I love to cook for my husband, family and friends.

In this blog I want to share with you life of a Polish home cook living and cooking in Norway – believe me, sometimes it might be quite challenging. I would like to share my culinary adventures both in my own kitchen and outside trying new things. I want to challenge myself with new recipes and show them to you. I hope you can join me on this journey!

 

Nazywam się Marta. Jestem polską dziewczyną mieszkającą w Norwegii. Mam wspaniałego męża i najlepszego psa na świecie o imieniu Baiaz. Z wykształcenia jestem biotechnologiem, ale w wolnym czasie moją prawdziwą pasją jest gotowanie  i podróżowanie.

Odkąd tylko pamiętam, zawsze byłam smakoszem. Moja podróż z kuchnią świata rozpoczęła się wiele lat temu, kiedy byłam jeszcze małym dzieckiem. Miałam okazję spędzić kilka letnich wakacji z rodzicami i bratem w południowej Europie. Dokładnie pamiętam kiedy pierwszy raz  spróbowałam włoskie gnocchi, pizzę i francuskie naleśniki. Kontynowałam moje podróże i kulinarne przygody kiedy byłam studentką na Erasmusie w Belgii i Holandii. Ta wymiana nie tylko dała mi szansę na poznanie międzynarodowych przyjaciół, ale także spróbowanie tak wielu różnych pysznych potraw z ich ojczystych krajów. Po studiach w Polsce, postanowiłam kontynuować naukę na studiach doktoranckich i przeprowadziłam się do Norwegii. Tu poznałam mojego męża i nasza wspólna historia się rozpoczęła.

Nigdy nie boję się próbować oraz gotować nowych potraw. Nie uważam gotowania za nudne. Dla mnie to czysta przyjemność, dlatego też w kuchni mogę przebywać godzinami. Uwielbiam wypróbowywać nowe przepisy i doskonalać je, dopóki nie będę zadowolona. Uwielbiam stawiać sobie wyzwania coraz to bardziej zaawansowanymi przepisami oraz uczyć się nowych technik kulinarnych. Uwielbiam gotować dla mojego męża, rodziny i przyjaciół.

W tym blogu chcę podzielić się z wami życiem domowej kucharki z Polski mieszkającej i gotującej w Norwegii – wierzcie mi, czasami może to być dość trudne. Chciałabym podzielić się moimi kulinarnymi przygodami, zarówno we własnej kuchni jak i poza, próbując nowych dań. Chcę stawiać sobie wyzwania nowymi przepisami i dzielić się nimi z Wami. Mam nadzieję, że dołączycie do mnie w tej podróży!